Siewniki

Vaderstad Spirit 600-900S

Spirit 600-900S to agregat uprawowo-siewny z pneumatycznym dozowaniem nasion o szerokości roboczej wynoszącej 6 m, 8 m oraz 9 m. Ten uniwersalny agregat uprawowo-siewny zapewnia wielką wydajność siewu zarówno po uprawie orkowej czy w systemach uprawy uproszczonej. W agregatach Spirit 600-900S zastosowano innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do zwiększenia precyzji uprawy i siewu oraz uproszczenia czynności wykonywanych w gospodarstwie.

Poznaj warunki finansowania tej maszyny!

Zapytaj o cenę
siewnik vaderstad spirit 600-900s

Więcej o Spirit 600-900S

Agregat uprawowo- siewny Spirit z pneumatycznym systemem dozowania nasion, doprawia powierzchnię pola, konsoliduje, wysiewa dociska glebę nad wysianymi nasionami w jednym przejeździe. Jego główne zadanie to zapewnienie imponującej precyzji siewu przy dużej prędkości przejazdu. Dzięki indywidualnej regulacji głębokości rzędu, Spirit zawsze umieszcza nasiona na zadanej głębokości siewu. Rezultatem są wyrównane wschody na całym polu.

Dozowanie nasion z wielką precyzją

Agregaty Spirit 600-900C wyposażono w dwa układy dozujące Fenix II cechujące się wielką precyzją, które przekładają się na stabilne i wyrównane wschody. Potężną zintegrowaną ze zbiornikiem dmuchawę umieszczono na znacznej wysokości, co pozwoliło maksymalnie zredukować ilość dostającego się do niej pyłu, a tym samym zwiększyć precyzję siewu.Aby zapewnić optymalne dla danego rodzaju nasion i nawozu ciśnienie powietrza, przepływy są precyzyjnie kontrolowane za pomocą systemu AirBalance.

Dozowanie nawozu

Nawóz jest dozowany za pomocą żmijki znajdującej się przed zbiornikiem. Mocny silnik hydrauliczny gwarantuje nieograniczoną wydajność układu dozującego nawóz. Za pomocą przegrody umieszczonej w zbiorniku łatwo można zmienić proporcje części przeznaczonej na materiał siewny i nawóz. Gdy jest to konieczne, cały zbiornik można wykorzystać do siewu nasion.

Aktywny nacisk na redlice i sekcje boczne

W układzie hydraulicznym zastosowano czujniki, które natychmiast reagują na zmianę ukształtowania pola lub warunków glebowych. Dzięki temu nacisk wywierany na redlice i sekcje boczne zawsze pozostaje zgodny z początkowo ustawioną wartością, nie ulega zmianie z powodu nierówności pola.