- Agro-Sieć
- Strefa Wiedzy
- Nawigacja rolnicza John Deere
Nawigacja rolnicza John Deere
Nawigacja rolnicza stała się nieodzownym elementem współczesnego inteligentnego rolnictwa precyzyjnego, umożliwiając rolnikom optymalizację procesów uprawnych i zwiększenie wydajności produkcji także poprzez badanie gleby. Jednym z wiodących dostawców innowacyjnych rozwiązań w tym obszarze jest firma John Deere, która przez lata doskonaliła swoje technologie nawigacyjne, wdrażając je na polach na całym świecie.
W tym wpisie dowiesz się na temat nawigacji rolniczej John Deere oraz o systemie JDLink, który odgrywa kluczową rolę w monitorowaniu i optymalizacji procesów rolnych. Dzięki połączeniu najnowszych osiągnięć technologicznych z potrzebami współczesnego rolnictwa, John Deere umożliwia farmerom osiągnięcie wyższego poziomu efektywności, zrównoważonej produkcji i lepszych rezultatów.
Przyjrzyjmy się więc bliżej, jak nawigacja rolnicza John Deere rewolucjonizuje podejście do pracy w rolnictwie, wyznaczając nowe standardy w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla upraw.
Czym jest Operations Center i do czego służy?
Operations Center to zaawansowany system stworzony przez firmę John Deere, który stanowi prawdziwą rewolucję w dziedzinie monitorowania i optymalizacji procesów rolniczych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych, Operations Center umożliwia rolnikom dostęp do precyzyjnych danych na temat ich maszyn, pól oraz całego procesu uprawy. To nie tylko narzędzie, ale także kluczowy partner w efektywnym prowadzeniu gospodarstwa rolnego.
Poprzez zdalne śledzenie parametrów maszyn, takich jak:
– lokalizacja,
– wydajność,
– zużycie paliwa,
– kondycja techniczna,
Operations Center umożliwia monitorowanie i zarządzanie flotą maszyn z dowolnego miejsca. To niesamowicie cenne narzędzie, zwłaszcza w przypadku gospodarstw rozciągających się na większych obszarach, gdzie efektywne zarządzanie logistyką i wydajnością staje się kluczowe.
Jednak Operations Center to nie tylko monitorowanie – to także inteligentne wykorzystanie zgromadzonych danych. System analizuje informacje z maszyn i pól, dostarczając cennych wskazówek dotyczących optymalizacji procesów uprawnych. Dzięki temu można podejmować decyzje, redukując koszty, minimalizując wpływ na środowisko oraz maksymalizując zbiór plonów.
Zapraszamy na wpis: Jaki wybrać ciągnik rolniczy? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?🚜
Jakie elementy muszę mieć by korzystać z nawigacji rolniczej?
Kwestie techniczne wymagane do uruchomienia nawigacji rolniczej🛠️
1. Maszyna z zintegrowanym systemem kierowania lub doposażona w kierownicę ATU 300: System nawigacji rolniczej działa w oparciu o specjalne moduły komunikacyjne zainstalowane w maszynach rolniczych marki John Deere. Te moduły umożliwiają przesyłanie danych z maszyn do systemu.
(Co ważne system ten działa także jeśli zostanie zamontowany na maszynach innych producentów.)
2. Odbiornik StarFire™ 6000 lub 7000:
Odbiornik StarFire™ stanowi istotny element systemu JDLink, umożliwiając precyzyjne określenie lokalizacji maszyn rolniczych oraz prowadzenie dokładnych operacji nawigacyjnych na polach.
Model StarFire™ 7000, w porównaniu do poprzednich wersji, oferuje nie tylko większą dokładność, ale także krótsze czasy aktywacji oraz imponującą rokroczną 5-letnią powtarzalność. Odbiornik StarFire™ 7000 jest kompatybilny z sygnałami z (GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo).
3. Wyświetlacz rolnictwa precyzyjnego:
Tutaj możemy się zdecydować na dwie opcje:
– zintegrowany wyświetlacz w kabinie operatora danej maszyny,
– przenośny wyświetlacz, który możemy mieć przy sobie.
Zarówno zintegrowany wyświetlacz CommandCenter 4600 jak i wyświetlacz przenośny posiada ekran dotykowy o przekątnej 25,4 cm (10”) i cztery wejścia sygnału wideo. Ekrany są w pełni przygotowane pod wszystkie zaawansowane funkcje rolnictwa precyzyjnego.
4. Kierownica AutoTrac 300
- System naprowadzania Premium firmy John Deere do mieszanych flot maszyn rolniczych
- Prędkość minimalna zaledwie 0,5 km/h
- Odporność na wodę i pył
- Szybsze wykrywanie linii
Układy naprowadzania można zainstalować w ponad 600 różnych maszynach, od starszych modeli John Deere po marki konkurencyjne.
Zestaw ATU 300 można z łatwością przenosić z maszyny do maszyny, w niecałe 30 minut. Instalacja jest niezwykle prosta, a sam zestaw jest bardzo wytrzymały i niezawodny. Obecnie posiada atest do ciągników bez kabiny.
Jesteś zainteresowany wprowadzeniem nawigacji rolniczej?
Kwestie wymagane do uruchomienia łączności JDLink 💡(czyli dosłownie połączenia pomiędzy maszyną, a aplikacją)
1. Maszyna fabrycznie wyposażona lub doposażona w JDLink
2. Aktywna subskrybcja JDLink (bezpłatna)
Subskrybcja jest aktywowana w momencie zakupu poprzez handlowca, jest ona dożywotnio bezpłatna.
3. Stabilne połączenia internetowego:
System JDLink wymaga stałego i niezawodnego połączenia internetowego. To umożliwia przesyłanie danych z maszyn do centralnej platformy oraz odbieranie informacji zwrotnych czy analizy z systemu.
4. Platforma Operations Center:
Firma John Deere dostarcza platformę online, która pozwala farmerom śledzić i analizować dane z maszyn oraz pól. Do korzystania z systemu farmerzy muszą mieć dostęp do tej platformy poprzez przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację mobilną.
Jesteś zainteresowany wprowadzeniem systemu inteligentnego zarządzania (Operations Center)?