- Agro-Sieć
- Maszyny
- Kultywatory
- Vaderstad
- Ciągnikowe
- Opus 400-700
Kultywatory
Vaderstad Opus 400-700
Potężny kultywator Opus 400-700 zaprojektowano w celu intensywnego mieszania resztek pożniwnych z glebą do 30 cm głębokości. Opus to bardzo wytrzymały i uniwersalny kultywator zębowy o imponującej wydajności. Opus miesza z glebą duże ilości resztek pożniwnych, przy zachowaniu umiarkowanego zapotrzebowania na moc ciągnika.
Więcej o Opus 400-700
Opus został wyposażony w mocne zęby, które spulchniają i mieszają glebę do głębokości 30 cm. Gdy zastosuje się nakładki DeepLoosening, głębokość robocza zostaje zwiększona do 40 cm. Zastosowane hydrauliczne zabezpieczenie antykamieniowe pozwala na odgięcie się po uderzeniu w przeszkodę. Zabezpieczenie uruchamia się przy wybranej przez operatora sile, która może dochodzić do 700 kg nacisku. Duża siła wyzwalająca zabezpieczenie w połączeniu z nakładkami doskonale penetrującymi glebę sprawia, że Opus precyzyjnie utrzymuje żądaną głębokość roboczą nawet w trudnych warunkach glebowych.
Masywna rama
Ramę maszyny zaprojektowano z myślą o pracy w trudnych warunkach glebowych. Zęby zamocowane są do ramy w odległości co 27 cm, co gwarantuje odpowiednią intensywność uprawy oraz optymalny przepływ uprawionej gleby i resztek pożniwnych. Masywna rama opiera się ogromnym naprężeniom i wibracjom, co znacznie wydłuża żywotność maszyny. Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom rolnictwa, firma Väderstad oferuje szeroki wybór nakładek roboczych do kultywatorów i agregatów uprawowych. Odpowiedni dobór nakładek umożliwia optymalizację wyników uprawy, zapewniając najlepsze możliwe warunki do wschodów roślin uprawnych.
Wysiew nawozu kultywatorem
Wyposażanie kultywatora Opus w zestaw nawozowy umożliwia równomierne wysiew nawozu wraz z uprawą gleby. Zestaw zawiera głowicę rozprowadzającą nawóz, który dozowany jest ze zbiornika przedniego Väderstad FH 2200. Z głowicy rozdzielacza jest przesyłany do każdego zęba kultywatora. Nawóz jest umieszczony w glebie za każdym zębem na wybranej głębokości. Talerze wyrównujące są zamocowane do ramy za pomocą połączenia równoległego, dzięki czemu przy dowolnie wybranej głębokości roboczej utrzymany zostaje optymalny kąt nachylenia względem powierzchni pola. Za pomocą układu hydraulicznego operator może zmieniać ustawienie talerzy wyrównujących podczas jazdy, odpowiednio reagując na zmieniające się warunki.
Szeroki wybór